Paljasken

De achtergrond van een afbeelding doorzichtig maken in Word en Pages

transparantie probleemstellingEen foto zegt meer dan 1000 woorden, daarom illustreer ik het volgende “probleem” even met een voorbeeld. Als je in Word (of in Pages op de Mac), 2 foto’s afbeeldingen elkaar wil plaatsen dan blijft de achtergrond van de ene foto meestal als een witte rechthoek boven de andere zweven. Hetzelfde probleem krijg je wanneer je een afbeelding op een gekleurde achtergrond in een tabel stopt.

Het straffe is dat er zowel op het PC-niveau met Microsoft Word (en ook Power Point, …), als op Mac niveau met Pages een eenvoudige oplossing voor is. Met enkele klikjes werk je die lelijke witte of gekleurde achtergrond weg.

1. Transparante afbeeldingen in Microsoft Word (en Power Point)

Een transparante kleur kiezen Office 2003

In Word 2003 is het kiezen van een transparante kleur een fluitje van een cent. Wanneer je op een afbeelding klikt, verschijnt wellicht de werkbalk “Afbeelding”. Wanneer deze balk niét verschijnt, klik je met je rechter muisknop op de afbeelding en kies je “Werkbalk Afbeelding Weergeven”.

transparantie in office 2003 resultaat

Nu je de werkbalk hebt, zoek je een knopje met een soort toverstokje, dat naar een hoekje wijst.
Klik op die knop en vervolgens op de witte achtergrond.

transparantie in office resultaatDe kleur die je hebt aangeklikt zal doorheen de hele afbeelding, transparant worden. Het nadeel hiervan is, dat je ook het wit van de ogen transparant zal worden, wat een raar effect geeft. (Zie voorbeeld links)

Het probleem van de doorzichtige ogen, los ik op door twee witte ovaaltjes te tekenen in Word, en deze achter de afbeelding te plaatsen.

Doorzichtigheid in Office 2007

De mannen van Microsoft hebben deze knop nog wat verder verstopt in de de 2007 versie van Word.

Klik eerst je afbeelding aan
Boven aan kies je het menu ‘Hulpmiddelen voor afbeeldingen’
Helemaal links klik je op ‘Andere kleuren’ en daarbij op ‘Doorzichtige kleur instellen’
Nu kan je opnieuw de kleur kiezen die je doorzichtig wil maken.

transparantie in office menu

Ook hier kan je weer datzelfde probleem zien terugkeren met delen van de tekening die ongewild meer transparant worden.

De achtergrond hoéft trouwens niet wit te zijn om hem transparant te maken. Je kan elke kleur kiezen uit de tekening. Deze zal automatisch doorzichtig worden.

2. Transparante afbeeldingen in Pages (en Keynote)

Op de Mac heeft men ook een oplossing gevonden die wat eleganter is als die van Microsoft. Helaas voorzag men bij Apple geen knop voor transparantie, je moet het zoeken in een menu.

Klik je afbeelding aan
Uit het menu Opmaak, kies je voor “Direct alpha

transparantie in pages

transparantie in pages procesJe pijltje verandert nu in een ‘toverstafje’ waarmee je door te klikken en slepen, meer of minder achtergrond doorzichtig maakt. Je ziet onmiddellijk wat je transparant maakt, omdat alles wat transparant wordt lichtblauw kleurt. Meer nog, je kan verschillende delen van je afbeelding aanklikken en zo meerdere plekjes transparant te maken.

Doordat je in Pages niet zomaar een kleur transparant maakt doorheen de hele afbeelding, maar selectief werkt, voorkom je de problemen die je in Office hebt.

transparante achtergrond pages

Verwante artikels:

  1. Apple kan het ook: software verslechten in nieuwe versies
  2. Spellingscorrectie uitschakelen in Word 2007

14 Comments

    [...] gaat overbrengen naar hun tekstverwerker Pages en presentatieprogramma Keynote. Want zoals ik al eerder schreef ben ik ook daar erg fan de mogelijkheden qua [...]

  • bedankt voor de goede tips
    bij windows office 2007 kon ik de afbeeldign niet doorzichtig maken

    dus erg bedankt!!!!!

  • Graag gedaan!

  • Zeer bedankt, eerst zelf een aantal uren aan het klungelen geweest (en waarschijnlijk nog als ik deze tutorial niet gevonden had) en nu in een paar klikken8)

  • Bedankt voor je reactie. Fijn om te lezen, dat iemand er iets aan had. Daar doe ik het uiteindelijk allemaal voor. Veel pages-plezier!

  • Fantastisch, precies wat ik zocht….. na heel veel frustraties :-)
    De helpfuncties van MS zijn ook niet meer wat ze geweest zijn, dit is super !

  • Ik heb zolang gezocht en gepiekerd naar dat transparantie tekentje in word 2007. Echt super dat het gewoon hier GOED uitgelegd staat.

    Heel erg bedankt!!

  • Thanks!

    Mn vraag in google ingetikt en direct een duidelijk antwoord gekregen via deze uw site.

    Ik ben normaal geen ‘feedback’-gever, maar het mag gezegd worden.

  • Top, dankje. In combinatie met Prezi en Jing kan ik dit erg goed gebruiken. Ik gebruik het dus om in powerpoint een plaatje transparant te maken en vervolgens weer als afbeelding op te slaan. Wellicht is er ook een ander tooltje voor zoals Snagit. Dat moet ik nog uitzoeken. Bedankt!

  • SUPER BEDANKT!!!!!
    dit is RELAXED:)

  • Bij Office 2010 is het weer anders, in deze kan ik het op geen enkele manier vinden, hoe de achtergrond van een plaatje transparant te maken. Heb je hier op dezelfde zeer duidelijke manier een reactie op.
    Ik zou je erg dankbaar zijn

    Erik

  • Erik, de uitleg kan je lezen op deze helppagina website van Microsoft. Heb zelf nog geen Office 2010 dus kan je helaas geen bijstand geven op dat gebied.

    Nog een aanrader is deze “interactive guide” waarmee je kan vinden waar de knoppen nu staan t.o.v. Office 2003.

  • Office 2010

    -Dubbelklikken op de afbeelding
    -Linksboven verschijnt een opmaakbalk en zie je ‘andere kleuren’, klik hier op
    -Vervolgens op ‘Doorzichtige kleur instellen’
    -Klikken op de achtergrond van je afbeelding

    Voila! Geen dank.

  • Super, dit zocht ik al heel lang.
    Zelf werk ik met office 2003
    mijn vrouw werkt met office 2007
    mijn dochter werkt met pages

    nu weten we het allemaal!

Leave a Reply




Spam Protection by WP-SpamFree