Paljasken

Nooit meer een lege batterij dankzij de A-Solar Power Pal AM-107? : Een review

Ik ben geen échte groene jongen, daarvoor heb ik een veel te grote voorliefde voor gadgets en elektronica. Maar als het even kan, probeer ik ondanks die afwijking toch voor het milieu te zorgen. En dus draai ik overal spaarlampen of led-lichtjes in, gebruik ik een spaardouchekop om mijn te lange douches te compenseren, … Toen ik de Power Pal zag liggen die me belooft om via de zon mijn GSM of navigatiesysteem op te laden, kon ik de verleiding niet weerstaan. Zeker omdat de Sony Ericsson X10 die ik momenteel gebruik batterij zuipt kwam een extra batterij en zonnelader goed van pas.

A-Solar Power Pal: wat zit er in de doos

Voor de zonnelader betaalde ik negentien euro in de Colruyt… wat krijg je hiervoor?

  • “zonnecel”, batterij
  • één spiraal-kabeltje met USB-aansluiting aan de ene en universele aansluiting aan de andere kant
  • 8 hulpstukjes die aansluiting op zowat elk merk van GSM of navigatiesysteem mogelijk maken.

A-solar power pal inhoud van de doos

Gebruik van de lader op zonne-energie

In feite bestaat het laadblokje uit 2 componenten: een interne batterij van 800 mHa en een zonnecel die de batterij kan opladen. Met deze capaciteit zou het de 1500 mHa batterij van mijn GSM dus in één beurt half moeten kunnen bijladen.

De batterij kan je opladen door de lader in de zon te leggen, of door die via de USB-kabel aan je laptop of een adapter te hangen. Op die manier mis je de “groene energie”, maar is de batterij wel snel opgeladen.

Ervaringen met de A-solar Power pal

Wel, om te beginnen heb ik de batterij maar eens aan m’n computer gehangen, om te testen of de beloofde capaciteit echt gehaald wordt. In mijn testen bleek de lader, na enkele uren aan mijn computer te hangen echter niet in staat om mijn batterij van m’n GSM half te vullen. Het bleef bij ongeveer een kwart.

Vooraan de lader zitten drie lampjes die duidelijk moeten maken of het toestel aan het laden, energie aan het afgeven, … is. Het systeem is echter zo verwarrend dat je nauwelijks een idee hebt van wat er exact aan het gebeuren is.

Wat ik me vooral afvroeg is of het toestel via zonne-energie voldoende kracht kan voorzien om er voor te zorgen dat m’n GSM niet leeg loopt bij intensief gebruik. Ik legde de lader dus 12 uur in de volle zon (op een zonnige en wolkloze dag) en sloot hem vervolgens op mijn mobieltje aan. Helaas blijkt dat de lader maar in staat was om de batterij 14% bij te laden.

Een batterij op zonne-energie kopen?

Ik heb mijn exemplaar in ieder geval teruggebracht naar Colruyt (die het zonder morren terugnamen en vergoedden). Want als je zelfs op mooie zonnige dagen nauwelijk voor extra batterijkracht kan zorgen, dan lijkt de lader me tijdens de rest van het jaar compleet nutteloos. Wat mij betreft: een flop.

Verwante artikels:

  1. Grip krijgen op je taken dankzij een takenmanager: Toodledo
  2. Dankzij Kinepolis gratis naar Up
  3. Nog meer privacy instellingen instellen op Facebook

2 Comments

    Ik kocht hem overlaatst ook, voor mn (batterijzuipende) Nokia 5230
    eenmaal de lader is opgeladen, kan ik de 1320mAh 3.7V 4.9Wh batterij van m’n gsm voor 80% wel handig. Het enige probleem is de aansluiting (2e aansluiting, 1e foto), die past niet perfect want hij is een millimeter te lang. eens hij insteekt en laad, blijft hij wel laden, maar in de auto…
    Al bij al is het wel handig om te hebben, zeker als er geen stopcontacten in de buurt zijn!

  • Ah, ik ben dus niet de enige die de oplader niet opgeladen krijgt in de zon. Twee superzonnige junidagen hielpen niet om dit apparaat goed te laten werken. Inderdaad een flop.

Leave a Reply




Spam Protection by WP-SpamFree